סיור המיטב של ורשה עם רכב

סיור מודרך בוורשה המיטב של ורשה

נתחיל את הסיור המודרך בוורשה, המיטב של ורשה (הסיור הקלאסי בוורשה) שכולל את כל האתרים המרכזיים של ורשה ללא קשר ליהדות ונבקר בנקודות הבאות:

לרשותכם גם מפה אינטראקטיבית בסוף הדף של הסיור המודרך בוורשה.

1. האנדרטה לזכר המרד הוורשאי

 https://en.wikipedia.org/wiki/Monuments_to_the_Warsaw_Uprising שפרץ באוגוסט 1944 וקיבל השראה מהמרד היהודי בגטו ורשה. נראה את הסמל למרד הורשאי ונשוחח על משמעות האנדרטה ואלמנטים שונים המופיעים בה. נביט על בית המשפט העליון של פולין וארמון קרצ'ינסקי. נספר מי היה קרצ'ינסקי ומדוע הוא בנה ארמון כל כך מרשים ולמה משמש הארמון קיום.
נסתכל על הכנסייה הצבאית הראשית של פולין ונשוחח על השם המיוחד שלה.

2. הבית של מאדם קירי 

נתקדם במהלך הסיור הקלאסי בוורשה לכיוון העיר העתיקה ובדרך נביט על הבית של מאדם קירי https://en.wikipedia.org/wiki/Marie_Curie זוכת 2 פרסי נובל. נשוחח על הזכיות שלה ושל בעלה ושל הבן שלה. והאם היא הייתה פולניה או צרפתיה ולמה משמש הבית שלה היום.

3. שער הברבקן

נכנס לעיר העתיקה דרך שער הברבקן ונשוחח עליו. כיצד ומתי היא שוחזרה לאחר המלחמה. מדוע הצריחים של החומה הם עגולים? (מה הרעיון הלוגי מאחורי הבניה העגולה). נלך לאורך רחוב הגלידות והורים לילדים וגם מבוגרים, יוכלו לקנות גלידה פולנית טובה. הגלידה היא המאכל האהוב ביותר ע"י הפולנים וגם בטמ"פ של מינוס הפולנים אוכלים גלידה. 

4. כיכר העיר העתיקה

הנקודה ההבאה בסיור הקלאסי בורשה היא כיכר העיר העתיקה https://en.wikipedia.org/wiki/Old_Town_Market_Place,_Warsaw. נשוחח על הארכיטקטורה המיוחדת של הבניינים בתוך כיכר העיר העתיקה ועל ידי מי הבניינים נבנו? איזה סגנון ארכיטקטוני הבנייה הזאת? מה הם עשו בשעת מצור ומאיפה הייתה אספקת מים לעיר? נתבונן בסמל של העיר ורשה ונספר את האגדה על הסמל. מתי ורשה הוכרזה כעיר הבירה של פולין, האם מאז ומתמיד? כל זה ועוד נספר לכם במהלך ההדרכה שלנו בסיור המיטב של ורשה.

5. תצפית על נהר הוויסלה

האתר הבא בסיור בוורשה, הן תמונות של כיכר העיר העתיקה ושל העיר ורשה ישר לאחר המלחמה. נראה את אחד הסמלים של פולין ונסביר ממה הוא עשוי ואיך נוצר. נמשיך לתצפית על נהר הוויסלה והרובע המזרחי של העיר, רובע פראגה https://guypoland.com/סיור-מודרך-יהודי-ברובע-פראגה-בורשה/. נביט על האצטדיון הלאומי ונשוחח עליו. האם הוא משמש רק למשחקי כדורגל של נבחרת פולין? נתצפת על הקתדרלה של רובע פראגה וחופי הרחצה שלהם בקיץ בצד המזרחי של נהר הוויסלה. נספר את הסיפור של מנהל גן החיות של ורשה, אשתו והילד שהם חסידי אומות עולם. כמו כן על הגשרים שחוצים את הנהר.

6. ארמון המלך זיגמונט השלישי

משם נמשיך בהדרכה ונשוטט בסמטאות העיר העתיקה. נביט על ארמון המלך זיגמונט השלישי. נסתכל על הפסל שלו https://en.wikipedia.org/wiki/Sigismund%27s_Column ונספר מי היה אותו מלך ואיזה החלטה גורלית הוא קיבל, שמשפיעה על פולין עד עצם היום הזה.

7. דרך המלך

נלך לאורך דרך המלך, סוג של מדרחוב היום, עם מסעדות ובתי קפה. בקיץ הרחוב עמוס במבקרים והופעות רחוב. נגיע עד מעונו של נשיא פולין ונלמד על כוחו של נשיא פולין שלא רק משמש כדמות ייצוגית בפולין. נחליף על דמותו של "הביאליק" של פולין ונראה את 2 המלונות היקרים ביותר בורשה. נספר איזה מהם שימש, כמקום אירוח לנציגות הדיפלומטית של מדינת ישראל.

8. כיכר פילסוצקי

הנקודה האחרונה בחלק הראשון של ההדרכה בעברית בורשה היא כיכר פילסוצקי. הכיכר הגדולה ביותר בפולין קיום. שם נערכים הטקסים הרשמיים של ממשלת פולין ונביט על דמותו של מרשם פילסוצקי. נספר מי הוא היה והאם הוא היה טוב ליהודים בזמן שלטונו. נסביר מדוע עומד צלב גדול באמצע הכיכר ומה קרה בכיכר בסוף שנות ה70 של המאה הקודמת, ששינה את גורלה של פולין ואירופה בכלל. נביט על קבר החייל האלמוני (מקום קבורתם הסמלי של חיילים שמקום קבורתם לא נודע) ונספר על המבנה שהחיילים עומדים תחתיו, במשמרות 24\7 גם בטמ"פ קפואות. למה שימש הבניין שעמד שם לפני המלחמה וכמובן מה קבור מתחתיו.

זה היה החלק הראשון שלנו בסיור המיטב של ורשה ועכשיו נעלה על הרכב בדרכנו אל החלק השני בסיור המיטב של ורשה.

9. פארק ווז’נקי הפארק הגדול ביותר בורשה

נרד מהרכב ונתרשם מפסל המלחין פרדריק שופן (הפסל המפורסם ביותר של פולין בעולם). אספר לכם על הקונצרטים שנערכים שם במהלך העונה החמה ועל אלמנטים בפסלו של שופן. האם זה הפסל המקורי? מתי הוא נוצר? ונשוחח על חייו ועל מותו והתעלומה על מקום קבורת ליבו.

הנקודה האחרונה שלנו בסיור המודרך בוורשה המיטב של ורשה, זה ארמון הקיץ של המלך (הארמון על המים). נספר על הפארק עצמו ועל המבנים שבו. האם הם שוחזרו או ששרדו את המלחמה? נספר מה הפארק שימש לפני שהפך להיות פארק המרחצאות של המלך.

במהלך החלק השני של הסיור המיטב של ורשה תוכלו להתרשם מיופיו הציורי של הפארק. להביט באגם המים ולחפש סנאים, טווסים, ברווזים וברבורים. ניתן להאכיל דגי קרפיון ושפמנונים במשקל של 5-10 ק"ג (להצטייד בלחם). זה הזמן קצת לנוח ולהנות מהפסטורליות והיופי של הפארק. בהמשך נעשה תצפית על ארמון המלך על המים, ותוכלו להצטלם.

בזה תם הסיור הקלאסי בוורשה ונעלה לרכב, שיחזיר אותנו בחזרה למקום המפגש, מרכז העיר ורשה.

במהלך כל הסיור המיטב של ורשה (הסיור הקלאסי בורשה) תקבלו הסברים על ורשה היום ובזמן המלחמה. נושאים נוספים שנשוחח עליהם אנטישמיות ,כלכלה ,נדל"ן ומהגרים.

מפה אינטראקטיבית סיור המיטב של ורשה

*בסיור הזה הולכים הרבה ברגל (כ 3.5 ק"מ סה"כ) אבל בנחת, עם עצירות והפסקת קפה קצרה.

מחיר לסיור קבוצתי לאדם 140 זלוטי (מינימום 6 משתתפים).

מחיר סיור פרטי (עד 5 משתתפים) 800 זלוטי כל אדם נוסף עוד 140 זלוטי.

הסיור אורך כ 4.5 שעות.

    צור קשר